Zázrak jménem tibetská zpívající mísa
Tibetské mísy vyluzují svůj charakteristický, léčivý zvuk buď úderem, nebo třením její hrany dřevěnou, kůží potaženou paličkou. Dělí se na :
mísy ručně tepané, což je tradiční ale také pracnější způsob výroby
mísy odlévané a soustružené novodobým způsobem výroby.
Soustružené mísy nejsou k vytváření zvuku příliš vhodné, neboť jsou vyrobeny z příliš tvrdé mosazi. Povrch tibetských mís se dělí na :
tmavě matné, až černé, některé jsou leštěné.
zdobené různými drážkami nebo vrypy. Obsahují různé ornamenty, postavy nebo nápisy náboženského charakteru.
Tibetská zpívající mísa je tradiční ozvučný lidový nástroj ze slitiny kovů ve tvaru mísy, zvonu. Pochází z Himalájí a byl používán už v polovině 3. tisíciletí př. n. l. Používá se nejen k léčení různých nemocí a psychických problémů, ale také k různým meditacím. Každá mísa má naprosto odlišný ton. Tibetské mísy můžeme též používat k detoxikaci organismu těla, relaxacím, meditacím. Možností použití nádherného, uklidňujícího zvuku těchto prastarých nástrojů je nepřeberné. Jejich potenciál je obrovský, ale poměrně neprozkoumaný.
Vliv tibetských mís na naše zdraví
Při poslechu zvuku tibetských mís dosáhneme hluboké relaxace, kdy se naše tělo dokáže naprosto uvolnit. Tím vznikne prostor pro regeneraci buněk. T tomuto stavu též dochází ve stavu tvrdého bezesného spánku. Tibetské mísy jsou vhodné také jako detoxikační nástroj při poslechu zvukem.
Při poslechu zvuku dochází k vylučování toxinů z těla, masáži tkání a podpoře lymfatického systému. Zrovna tak má zvuk tibetských mís velmi pozitivní vliv na migrény, šumění v uších, bolestí zad a krku. Při poslechu tibetských mís také dochází k čištění aurického pole člověka.
Je hojně využíván k prevenci nemocí a psychických problémů. Nezanedbatelným vlivem zvuku tibetské zpívající mísy je harmonizace nebo vylaďování tekutin v těle.