Vybavujeme obývací pokoj
Máme-li velký, ničím nerozčleněný pokoj, působí neútulně. Nebojme se jej přepažit třeba dřevěnými policemi s lehkou konstrukcí, kam můžeme dát květiny, nebo umístěním gauče jinam než ke stěně, klidně někam do prostoru. Příliš malý prostor sice útulně působit může, zase nám ale neumožní rozdělit jej do funkčních zón. Nevhodnou dispozici pomohou zlepšit vhodné barvy a materiály, například umělá kožešina na sedačce v členěném prostoru poskytne měkké a zároveň pohodlné soukromí.
Důležitý je promyšlený koncept, abychom obývací pokoj nevybavovali nesourodým nábytkem.
Vysoké skříně nebo vitríny nejsou příliš vhodné, častým nešvarem je i příliš velká sedací souprava, která blokuje prostor před jiným, smysluplnějším využitím. Někdy je lepší poradit se s bytovým architektem a s jeho pomocí předejít nejčastějším chybám, kterých bychom v budoucnu mohli litovat.
V obývacím pokoji trávíme nejvíce času, proto by měl být prostorem, kde se budeme cítit dobře. Klidně si můžeme koupit něco osobitého nebo netradičního, co se nám líbí a projevíme tak vlastní preference a vkus. Uniformita není v tomto případě na místě. Přátelé na návštěvě originalitu jistě ocení.
Ať chceme nebo ne, velká část z nás musí řešit i v obývacím pokoji úložné prostory a jejich využití. Otevřené skříňky a police místo atraktivních dekorací někdy bývají spíše místem pro odkládání všelikých drobností, které se nám zrovna dostanou do ruky. Takový nesoulad jistě nepřispěje k tomu, abychom se cítili příjemně.
Obývací pokoj bývá často spojen s kuchyní, je to nejužívanější společný prostor v bytě či domě, proto je velmi důležité, aby bylo možné jej rychle a snadno udržovat v čistotě. Je zřejmé, že strukturované nebo leštěné povrchy jednoduché na údržbu nejsou. Preferujme odolnější materiály v matném provedení, někdy je lepší, když praktičnost zvítězí nad módními trendy.