Skladování v určitých podmínkách
Každá věc má své místo a měli bychom ji skladovat tak, aby vydržela co nejdéle. Například mražené potraviny uschováváme v mrazu, a naopak trvanlivé potraviny v suchu. Některé se musí chránit před sluncem a světlem. Každá věc má svoji podmínku, při které vydrží nejdelší dobu.
Pokud jsou potraviny skladované ve skladu, tak tam mají přizpůsobené všechno. Když ale přijede kamion na vykládku nebo nakládku, tak se musí otevřít velká vrata, kterými uniká teplo nebo mráz zevnitř. Dá se tomu však zabránit. Když u skladu je nakládací rampa, tak k ní přijede kamion. Zacouvá do těsnících límců, které si může pořídit každá firma. Na každém takovém límci je speciální značka, která slouží jako vodítko pro řidiče. Cena těsnících límců se liší. Musíte napsat firmě a popsat jim své požadavky. Oni Vám na oplátku obratem zašlou předběžnou cenu.
Jak to celé funguje, že neuniká mráz? Zadní část karoserie při couvání zajede do pracovního prostoru těsnícího límce na 35 až 50 centimetrů. Druhá část límce obepíná karoserii těsně a tím zabraňuje úniku tepla nebo mrazu.
Na výběr mají zákazníci různé druhy. Prvním druhem je těsnící límec s pevným rámem. Ten je navržen pro velké množství nákladů. Materiál je velmi elastický a má vysokou odolnost vůči opotřebení. Pokud byste zvolili tuto techniku, tak je nutné mít nainstalovaná vodítka pro kola nebo kovové dojezdy.
Druhým typem jsou límce s nafukovací sérií. Ty jsou primárně určeny pro prostory, kde je velmi důležité udržovat vnitřní podmínky skladu. Nafukovací strany obklopují karoserii ze všech stran a tím zajišťují skvělé těsnění. Po dokončení nakládky a vykládky se límce vypustí.
V poslední řadě jsou k dispozici límce se stlačitelným hliníkovým rámem. Instaluje se hlavně do míst s průměrným zatížením.
Všechny tyto těsnění se instalují nasazením.
Na internetových stránkách naleznete fotografie z dodávky a z montáže.