Rozpočet na pohádkovou svatbu
Kdo by si svatbu nepřál? Pokud máte vedle sebe partnera, který je vaší spřízněnou duší a vším, co od života vlastně chcete, není vůbec potřebné váhat, jestli si ho vzít nebo ne. Taková svatba však není jenom o představách a zábavě. Každá položka včetně oblečení, obřadu a hostiny něco stojí a je tedy nevyhnutelné, na ni mít odložené nějaké peníze k dobru. Nebo v jiném případě, k nim přijít jinou cestou.
Příspěvek od rodičů
Dříve bylo zvykem, že svatbu financovali rodiče nevěsty. Už od útlého věku jejich dcery šetřili a odkládali každou korunu, kterou pak mohli investovat do jejího velkého dne. A že to pak byly svatby honosné a velkolepé, není vůbec pochyb.
Od tradic se ovšem už dávno upustilo a v současné době se rodiče spoléhají spíše na to, že si budoucí manželé svatbu zaplatí sami. Peníze jim dají jako svatební dar a můžou je tak využít jako příspěvek na bydlení nebo svatební cestu.
Dalším způsobem, jak rodiče pomáhají jejich dětem s finanční útratou, je domluva z obou stran. Rodiče nevěsty a ženicha se společně složí a zaplatí novomanželům například svatební hostinu. Záleží však na vaší domluvě, finančních možnostech a vztazích, které mezi sebou máte a taktéž, jestli jsou rodiče schopní, vám určitým způsobem pomoci.
Všechno na vlastní náklady
I to je způsob, jak si svatbu užít se vším, co k ní patří, nemít žádné výčitky svědomí, že utrácíte peníze, které nejsou vaše a dopřát si i větší luxus, než na který jste zvyklí.Je však dobré začít šetřit ještě předtím, než se ke svatbě vůbec dostanete. Někdy potrvá i několik let, než dosáhnete na částku, se kterou budete spokojení.
Jednou z možností, kterou partneři využívají poměrně často, je uspořádat svatbu v průběhu rekonstrukce jejich domova.To značí, že si vezmou půjčku nebo hypotéku na dům/byt a peníze, které jim zůstanou navíc, investují do zpečetění jejich lásky a dne, který pro nich bude naprosto pohádkový a kouzelný.