Proč si zvolit k bydlení nízkopodlažní dřevostavbu


Stavěli jste někdy rozsáhlé modely kolejiště, kde se modelovala krajina, jejíž součástí byla lidská obydlí, stromy, travnatá plocha, náspy, výhybky, nádraží a osvětlené peróny? Pak jste se možná dostali do situace, že se vám v tamním útulném prostředí více zalíbily nízké domky, jednopodlažní, typu bungalovu. Nízký dům totiž do krajiny lépe zapadne, vypadá v ní přirozeně. Typickým příkladem nerozumného projektování je naopak hotel Horizont v Peci pod Sněžkou, jemuž se také přezdívá „Krakonošovo vztyčené přirození“.

nízký domek

Domy typu bungalovu mají ještě několik zásadních výhod, a sice nestíní slunečním paprskům tolik, jako výškové budovy, takže se dole cítíme příjemněji vzhledem k většímu množství denního světla, a pak jsou bungalovy situovány v jedné rovině, takže jsou všechny části domu dobře dostupné s minimální námahou. To se hodí, když jste hodně unaveni z pracovního dne a nemáte mnoho energie neustále běhat po schodech sem a tam, z koupelny do ložnice, z kuchyně do koupelny apod. Nízký dům se také lépe udržuje v dobrém technickém stavu, vystačíte tu s krátkým žebříkem nebo štaflemi s minimálním rizikem těžkého úřadu z výškového pádu.

stavba rodinného domu

V současné době lze nízký přízemní bungalov postavit jako dřevostavbu, tím pádem zhotovené dřevostavby v Olomouci vám mohou nabídnout bydlení za rozumnou cenu, a samozřejmě včetně opláštění izolační vrstvou. Dřevostavbu můžeme pojmout jako nízkoenergetickou budovu, kterou lze i výhodně vytápět, například tepelným čerpadlem nebo dřevem v krbu s vložkou a výměníkem, s připojeným podlahovým vytápěním.

Pergoly a terasa – součástí dřevostaveb mohou být i zahradní stavby, například altán, pergola, garážové stání nebo jednoduchá dřevěná či kamenná terasa. Získáte tím další užitkové či obytné prostory, které vašemu domu i zahradě vtisknou osobitý ráz, a vězte, že dům typu bungalovu s valbovou střechou patří k nejatraktivnějším dřevostavbám, jaké známe.