Nechte moje data být
Na veřejnou síť se připojí zkrátka každý, alespoň někdy ve svém životě. A je jedno kde, důležité je však to, abychom skutečně věděli, že daná síť náleží danému místu, tedy že se za ni nikdo nevydává za účelem vylákat z vašeho chytrého zařízení nějaké ty informace navíc, nebo například data. Co ale dělat, pokud není nazbyt a na veřejnou síť se zkrátka připojit musíme?
1) Nepovolujte automatické přihlašování
Pokud se budete chtít připojit na nějakou síť, určitě si tak nechte možnost vykonávat takové privilegium ručně, to znamená zamezte jakémukoliv automatickému připojování k čemukoliv známému či neznámému (alespoň vnitřně). Není ani tak důležité, státi se paranoikem a sledovat se skepticismem každou veřejnou síť, určitě je však dobré mít nějakou tu záchranu a alespoň omezit riziko, že by se váš chytrý telefon připojil někam, kde k tomu od vás neměl pokynu.
2) Vymazávejte staré nepotřebné sítě
Není nic jednoduššího, než si prostě zajít do nastavení sítí počítače nebo chytrého telefonu a prostě a jednoduše si vymazat všechny ty sítě, na které se kdy člověk nedopatřením nebo úmyslně připojil. Taková data totiž mohou sloužit nejrůznějším podvratným živlům, kteří by rádi napodobili typ a název takové sítě, na kterou by se poté váš telefon automaticky (nechtě) připojil a vznikla by tak prekérní situace, kdy by vám klidně mohly uniknout všechna data k nějaké 3 osobě
3) Nepovolte sdílení
Pokud se připojíte na nějakou tu síť, je to vlastně spojení vašich zařízení. Každé takové spojení může však mít limity v tom, jak moc to připojení bude a do jaké míry hlavně. Pokud tedy máme tu možnost, zaškrtněme radši, aby sdílení zařízení nebylo možné = tedy váš přístroj bude alespoň takto jednoduše skryt před zraky jiných.
Pokud ale někdo v této době něco chce, stačí mít pár dovedností a nemusí jít o žádného génia. Zkrátka, kdo hledá, ten najde. Ale to neznamená, že byste museli ve strachu pálit všechna vaše zařízení.